فروشگاه مرکزی فایل پروژه های دانشجویی

فروشگاه پروژه های دانشجویی , گزارش کارورزی, پاورپوینت آماده پایان نامه , پرسشنامه های روانشناسی, تحقیقات دانشجویی, مقالات دانشجویی, کارورزی دانشگاه , مبانی پای

الگوریتمهای مسیریابی (صنایع)

دسته بندیصنایع
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات142
حجم فایل2.131 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه الگوریتمهای مسیریابی  

در هریك از سه قرم گذشته فناوری خاصی رونق داشته باشد قرن هجدهم زمان توسعه سیستم های مكانیكی بزرگ به همراه  انقلاب صنعتی بود. قرن نوزدهم عصر موتور بخار بود. قرن بیستم زمان جمع آو ری ،پردازش ، و توزیع اطلاعات بودو در بین سایر پیشرفت ها ،شاهد نصب شبكه های جهانی تلفن، اختراع رادیو و تلویزیون ، تولید و رشد بی سایقه صنعت كامپیوتر و پرتاب ماهواره های ارتباطی  بوده ایم.

با پیشرفت فناوری  این موارد د رحال همگرایی است و تفاوت هایی بین جمع آوری ، انتثال ذخیره و پردازش اطلاعات به شدت در حال محو شدن است سازمان هایی با صدها شعبه در نقاط مختلف جغرافیایی ،ب فشردن كلید وضعیت فعلی را حتی در دورترین نقاط بررسی می كنند. با افزایش فدرت جمع آوری، پردازش و توزیع اطلاعات، تقاضای پردازش اطلاعات پیچیده تر نیز افزایش می یابد

 

 

-

الگوریتمهای مسیر یابی

 

وظیفه اصلی لایه شبكه ، هدایت بسته‌ها از ماشین منبع به ماشین مقصد است در اغلب زیر شبكه‌ها ، بسته‌ها باید چند جهش انجام دهند. تا به مقصد برسند. برای شبكه‌های پخشی،استثنایی وجود دارد، وای در اینجا نیز اگر منبع و مقصد در یك شبكه نباشد مسیر یابی مشكل محسوب می‌شود. الگورتیم هایی كه مسیرها و ساختمان داده‌های مربوط به آن را انتخاب می‌كنند، موضوع مهم را طراحی لایه شبكه اند.

الگوریتم مسیر یابی بخشی از نرم افزار لایه شبكه است كه تعیین می‌كند بسته ورودی باید به كدام خط خروجی منتقل شود. اگر زیر شبكه از داده‌ها گرام‌ها استفاده كند، این تصمیم گیری دوباره باید برای هر بسته  ورودی تكرار شود ،چون تا آن موقع امكان دارد بهترین مسیر، تغییر كند اگر زیر شبكه از مدارهای مجازی استفاده كند ، تصمیمات مسیر یابی وقتی اتخاذ می‌شوند كه مدار مجازی جدیدی استفاده گردد. از آن پس ، بسته‌های داده‌ها فقط از مسیر ایجاد شده قبلی منتقل می‌شوند.حالت دوم گاهی مسیر یابی تماس دارد ، زیرا مسیر در طول مدت تمسا كاربر باقی می‌ماند ( مثل كار كردن با پایانه یا انتقال فایل ) صرف نظر از این كه آیا مسیرها برای هر بسته به طور مستقل انتخاب میشوند  یا فقط وقتی كه اتصال جدیدی برقرار می‌شود انتخاب می‌گردند، خواصی  وجود دارند. كه در الگوریتم‌های مسیر یابی مطلوب‌اند صحت ، سهولت تحمل عیب، پایداری ، عدالت و بهینگی صخت وسهولت نیازی به توضیح ندارند، اما نیاز به تحمل عیب چندان روشن نیست. انتظار می‌رود كه شبكه‌های بزرگ ، سال‌ها بدون عیب كلی سیستم  به كار خود ادامه دهند. در این مدت ممكن است اشكالات سخت افزاری و نرم افزاری  گوناگونی به وجود آید. میزبان‌ها مسیر یاب‌ها مسیر یاب‌ها بدون نیاز به توقف انجام انجام كارها در مسیر یاب‌ها و راه اندازی مجدد شبكه در هر بار متلاشی شدن مسیریاباز عهده تغییرات در توپولوژی و ترافیك برآید.

پایداری نیز برای الگوریتم مسیر یابی هدف مهمی است. الگوریتم‌های مسیر یابی وجود دارند كه هرگز وجود دارندكه هرگز به حالت پایداری نمی‌رسند.مدت زمان اجرای آن بی تاثیر است عدالت وبهینگی مممكن است ساده به نظر می‌رسند یقیینا  كسی با آن مخالف نیست. اماهمان طور كه روشن است اهداف متناقضی دارند به عنوان مثال از این تناقض ، شكل 1 را بینید. فرض كنید ترافیك كافی بین A و ش، بین B,B وبین C, C  وجود دارد تا پیوندهای افقی را اشباع نماید برای بیشینه كردن كل جریان ترافیك  X, X باید كاملا از بین برود. متاسفانه از نظر X وX عادلانه نیست بدیهی است كه توافقی  بین كارایی كلی و عدالت اتصال‌های منفرد لازم است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:46 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مدیریت دانش و سرمایه فکری در سازمان ها و پیرامون حل ارزش افزوده هر کدام از انها (صنایع)

دسته بندیصنایع
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات11
حجم فایل167 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مدیریت دانش و سرمایه فکری در سازمان ها و پیرامون حل ارزش افزوده هر کدام از انها

مقدمه

بسیاری از سیستم‌های حسابداری فعلی از نقش و اهمیت فزاینده حق مالكیت معنوی و دانش در سازمان‌‌هایی عصر نوین غافل بوده و از توان سنجش ارزش واقعی دارایی‌ها در محاسباتشان ناتوانند. به عبارت دیگر، صورت‌های مالی در تشریح ارزش واقعی شركت‌ها از محدودیت‌های بسیاری برخوردار هستند. در جوامع دانش‌محور كنونی، بازده سرمایه فكری بكار گرفته‌‌شده بسیار بیشتر از بازده سرمایه‌های مالی به كار گرفته‌‌شده، ‌اهمیت یافته است. این به آن معناست كه در آینده در مقایسه با سرمایه‌های فكری، نقش و اهمیت سرمایه‌های مالی در تعیین قابلیت سودآوری پایدار، كاهش چشم‌گیری خواهد یافت. این موضوع موجب ایجاد فاصله بین ارزش واقعی شركت‌ها و سازمان‌ها با آنچه كه در محاسبات حسابداری سنتی اعمال می‌گردد، ‌‌شده ‌است.

مسئله اصلی این پژوهش بررسی نقش و اهمیت سرمایه فكری در ارزش واقعی شركت‌ها و كاركرد مالی آنهاست؛ مسئله‌ای که اهمیت و جایگاه تعیین‌كننده‌ای در موفقیت یا شكست شركت‌ها دارد.

 

 

ضرورت انجام پژوهش

افزایش شكاف بین ارزش واقعی و دفتری شركت‌ها، توجه محققان را برای توضیح ارزش نامرئی كه در این بین از صورت‌های مالی حذف‌‌ شده، جلب کرده ‌است. ارزشی كه ما از آن تحت عنوان سرمایه فكری نام می‌بریم و در تمامی ابعاد سازمان همچون یك پیكره دانش حضور دارد، اما نادیده گرفته می‌شود. بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته بین 500 شركت تایوانی، نسبت ارزش بازار (واقعی) شركت‌ها به ارزش دفتری آنها به تدریج از 1 تا بیش از 5 برابر بین سال‌های 1997 تا 2001 افزایش یافته است. تحقیقات نشان داده‌اند كه در حدود 80 درصد ارزش بازار شركت‌ها در گزارش‌های مالی آنها منعكس نشده ‌است. اهمیت و ضرورت پژوهش حاضر ناشی از اهمیت و فزاینده‌ای است كه این سرمایه كمتر شناخته‌‌شده (سرمایه فكری) در ارزش واقعی شركت‌ها و عملكرد مالی آنها و به تبع آن موفقیت و شكست آنها در محیط رقابتی و پیچیده ‌امروزی دارد.

 

 

 

سنجش سرمایه فكری 

امروزه سیستم‌های سنجش فراوانی جهت اندازه‌گیری سرمایه فكری طراحی‌‌ شده است، اما هنوز یك روش جامع جهت سنجش وجود ندارد. به رغم كوشش‌های زیاد اخیر برای سنجش كیفی و در برخی موارد كمی دارایی‌های نامشهود، هنوز یك سیستم جامع و كامل كه تمامی جنبه‌های سنجش را در بر بگیرد طراحی نشده است.  

 

 

طرح كلی پژوهش

در بورس اوراق بهادار پرداخته است. به این منظور ابتدا پنج شاخص کلیدی عملکرد شرکت‌ها و شاخص کارایی سرمایه فکری با استفاده ‌از مدل "پالیک" در جامعه آماری شرکت‌های پذیرفته‌‌شده در بورس اوراق بهادار طی سال‌های 1384 تا 1388، اندازه‌گیری ‌‌شده، سپس تاثیر سرمایه فکری و اجزای آن بر هر یک از شاخص‌های عملکرد مالی با استفاده ‌از الگوی رگرسیون خطی مورد آزمون قرار گرفته است.

پژوهشی توسط مدهوشی و اصغرنژاد امیری نیز به سنجش سرمایه فکری و بررسی رابطه آن با بازده مالی شرکت‌ها در شرکت‌های سرمایه‌گذاری بورس اوراق بهادار ایران انجام ‌‌شده است.  از آمارهای گرداوری شده توسظ انان در این پژوهش استفاده شده است.

 

 

در این پژوهش  دو متغیر اساسی پژوهش یعنی سرمایه فکری و عملکرد مالی اندازه‌گیری می‌شوند، سپس در مرحله بعد به بررسی رابطه میان این دو متغیر پرداخته می‌شود. شکل زیر طرح کلی پژوهش را نشان می‌دهد.

 برای هر کدام از شاخص‌های عملکرد مالی در نظر گرفته‌‌شده، فرضیه‌های جداگانه‌ای طراحی می‌شود. بدین ترتیب پژوهش حاضر دارای پنج فرضیه اصلی است که ‌هر یک از سه فرضیه فرعی در مورد عناصر سرمایه فیزیکی تشکیل‌‌ شده‌ است:

 

  1. سرمایه فکری با بازده حقوق صاحبان سهام شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.
  2. سرمایه فکری با بازده دارایی‌های شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.
  3. سرمایه فکری با بهره‌وری کارکنان شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.
  4. سرمایه با نسبت ارزش بازار به ارزش دفتری هر سهم شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.
  5. ضریب ارزش افزوده فکری با سود هر سهم شركت‌های بورس اوراق بهادار رابطه دارد.

 

 

تشریح الگوی ضریب ارزش افزوده فكری 

در این پژوهش از روش ضریب فكری ارزش افزوده استفاده می شود. الگوی ضریب ارزش افزوده فكری مبتنی بر چند مرحله است. در ابتدا الگو با محاسبه توانایی شركت در خلق ارزش افزوده VA شروع می‌شود. VA تفاوت بین ارزش خروجی‌ها و ورودی‌های شركت است كه در معادله زیر نشان داده می‌شود:

 

VA = OUT – IN 

استهلاك – هزینه های كالاها و خدمات فروش رفته - كل درآمد حاصل از فروش VA =  

 

 

VA = OUT – IN 

استهلاك – هزینه های كالاها و خدمات فروش رفته - كل درآمد حاصل از فروش VA =  

 

 

VA = OUT – IN 

استهلاك – هزینه های كالاها و خدمات فروش رفته - كل درآمد حاصل از فروش VA =  

 

            VA = OUT – IN

 

استهلاك – هزینه های كالاها و خدمات فروش رفته - كل درآمد حاصل از فروش VA =

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:46 ] [ احمد احمد ]
[ ]

تقسیم برق تابلو و استانداردهای آن: (برق،الکترونیک،مخابرات)

دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات30
حجم فایل111 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تقسیم برق تابلو و استانداردهای آن:

اصولاً به طور عمومی یک جعبه فلزی که در آن قطعات مختلف الکتریکی به صورت های مختلف قرار گیرند و کابلهای برق به آن وارد یا از آن خارج گردند یا هر دو حالت را داشته باشد تابلو برق می گویند.

تابلوهای برق خود کارکردهای گوناگون و تقسیم بندی های متفاوتی را دارند که در ذیل به نظر می آید : (البته این تقسیم بندی خیلی کلی می باشد و هر کدام از تقسیمات زیر دامنه گسترده ای را شامل می شوند.)

انواع تقسیم بندی تابلو از نظر ولتاژ آن:

1-               تابلو فشار ضعیف: از 1 تا 1000 ولت کارکرد عایق آن

2-               تابلو فشار متوسط : از 1 تا 33 کیلوولت و کارکرد عایقی آن

3-               تابلو فشار قوی: از 33 کیلوولت به بالا و کارکرد عایقی آن

4-               تابلو مخابراتی یا کافو: که در بحث ما جایی ندارد.

انواع تقسیم تابلو از نظر جریان آن:

1-               تابلو قدرت: جریان اصلی مدار از آن عبور می کند

2-               تابلو فرمان: تنها جریان ضعیف کنترلی از آن عبور می کند.

 

انواع تابلو از نظر طرز عملکرد:

1-               تابلو توزیع یا تقسیم: در آن جریان برق تقسیم می شود.

2-               تابلو راه اندازی : در آن عمل راه اندازی یک الکتروموتور یا دستگاهی دیگر انجام می شود.

3-               تابلو کنتور و وسایل اندازه گیری: شرکت توزیع برق کنتور و وسایل دیگر را در آن جای می دهد.

انواع تابلو از نظر محل نصب:

1-               تابلو معمولی: که روی زمین یا پایه قرار می گیرد.

2-               تابلو دیواری: که روی دیوار یا درون آن جاسازی می شود.

3-               تابلو بارانی: سقف آن شیب دار است و در فضای باز نصب می شود.

حال پس از تقسیم بندی تابلوها که به صورت های مختلف انجام گرفت قسمت تابلوهای فشار ضعیف را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم و علت آن این است که از زیر ترانسفورماتور کلیه پستهای هوایی و خروجی ترانسفورماتورهای پستهای زمینی تابلوهای فشار ضعیف به طور مختلف در مدار قرار می گیرند. . با توجه به رشته کاری و بحث در آب و فاضلاب از بررسی قسمتهای دیگر به جهت اطاله کلام خودداری می کنیم. لذا به بحث تابلوهای فشار ضعیف و استانداردهای وابسته به آنها می پردازیم.

 

مشخصات فنی تابلوهای فشار ضعیف

1- کلیات

1-1- این مشخصات، طرح، مقادیر اسمی، ساخت و آزمون مربوط به تابلوهای تمام بسته فلزی را پوشش می دهد.

1-2- تمام تجهیزات توصیف شده در این مشخصات برای کار مداوم در مقادیر اسمی مشخص شده و تحت شرایط کار تعیین شده بکار می رود.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:45 ] [ احمد احمد ]
[ ]

تقسیم برق تابلو و استانداردهای آن (برق،الکترونیک،مخابرات)

دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات30
حجم فایل111 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

تقسیم برق    تابلو و استانداردهای آن:

اصولاً به طور عمومی یک جعبه فلزی که در آن قطعات مختلف الکتریکی به صورت های مختلف قرار گیرند و کابلهای برق به آن وارد یا از آن خارج گردند یا هر دو حالت را داشته باشد تابلو برق می گویند.

تابلوهای برق خود کارکردهای گوناگون و تقسیم بندی های متفاوتی را دارند که در ذیل به نظر می آید : (البته این تقسیم بندی خیلی کلی می باشد و هر کدام از تقسیمات زیر دامنه گسترده ای را شامل می شوند.)

انواع تقسیم بندی تابلو از نظر ولتاژ آن:

1-               تابلو فشار ضعیف: از 1 تا 1000 ولت کارکرد عایق آن

2-               تابلو فشار متوسط : از 1 تا 33 کیلوولت و کارکرد عایقی آن

3-               تابلو فشار قوی: از 33 کیلوولت به بالا و کارکرد عایقی آن

4-               تابلو مخابراتی یا کافو: که در بحث ما جایی ندارد.

انواع تقسیم تابلو از نظر جریان آن:

1-               تابلو قدرت: جریان اصلی مدار از آن عبور می کند

2-               تابلو فرمان: تنها جریان ضعیف کنترلی از آن عبور می کند.

 

انواع تابلو از نظر طرز عملکرد:

1-               تابلو توزیع یا تقسیم: در آن جریان برق تقسیم می شود.

2-               تابلو راه اندازی : در آن عمل راه اندازی یک الکتروموتور یا دستگاهی دیگر انجام می شود.

3-               تابلو کنتور و وسایل اندازه گیری: شرکت توزیع برق کنتور و وسایل دیگر را در آن جای می دهد.

انواع تابلو از نظر محل نصب:

1-               تابلو معمولی: که روی زمین یا پایه قرار می گیرد.

2-               تابلو دیواری: که روی دیوار یا درون آن جاسازی می شود.

3-               تابلو بارانی: سقف آن شیب دار است و در فضای باز نصب می شود.

 

حال پس از تقسیم بندی تابلوها که به صورت های مختلف انجام گرفت قسمت تابلوهای فشار ضعیف را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم و علت آن این است که از زیر ترانسفورماتور کلیه پستهای هوایی و خروجی ترانسفورماتورهای پستهای زمینی تابلوهای فشار ضعیف به طور مختلف در مدار قرار می گیرند. . با توجه به رشته کاری و بحث در آب و فاضلاب از بررسی قسمتهای دیگر به جهت اطاله کلام خودداری می کنیم. لذا به بحث تابلوهای فشار ضعیف و استانداردهای وابسته به آنها می تقسیم برق تابلو و استانداردهای آن:

اصولاً به طور عمومی یک جعبه فلزی که در آن قطعات مختلف الکتریکی به صورت های مختلف قرار گیرند و کابلهای برق به آن وارد یا از آن خارج گردند یا هر دو حالت را داشته باشد تابلو برق می گویند.

تابلوهای برق خود کارکردهای گوناگون و تقسیم بندی های متفاوتی را دارند که در ذیل به نظر می آید : (البته این تقسیم بندی خیلی کلی می باشد و هر کدام از تقسیمات زیر دامنه گسترده ای را شامل می شوند.)

انواع تقسیم بندی تابلو از نظر ولتاژ آن:

1-               تابلو فشار ضعیف: از 1 تا 1000 ولت کارکرد عایق آن

2-               تابلو فشار متوسط : از 1 تا 33 کیلوولت و کارکرد عایقی آن

3-               تابلو فشار قوی: از 33 کیلوولت به بالا و کارکرد عایقی آن

4-               تابلو مخابراتی یا کافو: که در بحث ما جایی ندارد.

انواع تقسیم تابلو از نظر جریان آن:

1-               تابلو قدرت: جریان اصلی مدار از آن عبور می کند

2-               تابلو فرمان: تنها جریان ضعیف کنترلی از آن عبور می کند.

 

انواع تابلو از نظر طرز عملکرد:

1-               تابلو توزیع یا تقسیم: در آن جریان برق تقسیم می شود.

2-               تابلو راه اندازی : در آن عمل راه اندازی یک الکتروموتور یا دستگاهی دیگر انجام می شود.

3-               تابلو کنتور و وسایل اندازه گیری: شرکت توزیع برق کنتور و وسایل دیگر را در آن جای می دهد.

انواع تابلو از نظر محل نصب:

1-               تابلو معمولی: که روی زمین یا پایه قرار می گیرد.

2-               تابلو دیواری: که روی دیوار یا درون آن جاسازی می شود.

3-               تابلو بارانی: سقف آن شیب دار است و در فضای باز نصب می شود.

حال پس از تقسیم بندی تابلوها که به صورت های مختلف انجام گرفت قسمت تابلوهای فشار ضعیف را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم و علت آن این است که از زیر ترانسفورماتور کلیه پستهای هوایی و خروجی ترانسفورماتورهای پستهای زمینی تابلوهای فشار ضعیف به طور مختلف در مدار قرار می گیرند. . با توجه به رشته کاری و بحث در آب و فاضلاب از بررسی قسمتهای دیگر به جهت اطاله کلام خودداری می کنیم. لذا به بحث تابلوهای فشار ضعیف و استانداردهای وابسته به آنها می پردازیم.تقسیم برق تابلو و استانداردهای آن:

اصولاً به طور عمومی یک جعبه فلزی که در آن قطعات مختلف الکتریکی به صورت های مختلف قرار گیرند و کابلهای برق به آن وارد یا از آن خارج گردند یا هر دو حالت را داشته باشد تابلو برق می گویند.

تابلوهای برق خود کارکردهای گوناگون و تقسیم بندی های متفاوتی را دارند که در ذیل به نظر می آید : (البته این تقسیم بندی خیلی کلی می باشد و هر کدام از تقسیمات زیر دامنه گسترده ای را شامل می شوند.)

انواع تقسیم بندی تابلو از نظر ولتاژ آن:

1-               تابلو فشار ضعیف: از 1 تا 1000 ولت کارکرد عایق آن

2-               تابلو فشار متوسط : از 1 تا 33 کیلوولت و کارکرد عایقی آن

3-               تابلو فشار قوی: از 33 کیلوولت به بالا و کارکرد عایقی آن

4-               تابلو مخابراتی یا کافو: که در بحث ما جایی ندارد.

انواع تقسیم تابلو از نظر جریان آن:

1-               تابلو قدرت: جریان اصلی مدار از آن عبور می کند

2-               تابلو فرمان: تنها جریان ضعیف کنترلی از آن عبور می کند.

 

انواع تابلو از نظر طرز عملکرد:

1-               تابلو توزیع یا تقسیم: در آن جریان برق تقسیم می شود.

2-               تابلو راه اندازی : در آن عمل راه اندازی یک الکتروموتور یا دستگاهی دیگر انجام می شود.

3-               تابلو کنتور و وسایل اندازه گیری: شرکت توزیع برق کنتور و وسایل دیگر را در آن جای می دهد.

انواع تابلو از نظر محل نصب:

1-               تابلو معمولی: که روی زمین یا پایه قرار می گیرد.

2-              

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:45 ] [ احمد احمد ]
[ ]

کاراموزی تولید ایزوگام (برق،الکترونیک،مخابرات)

دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات34
حجم فایل273 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پیشگفتار

هدف اصلی درس كارآموزی در مرحلة اول آشنائی دانشجو نا نحوه كار ماشینهای الکتریکی والکتروموتورها وتوانائی درعیب یابی موتورهای الکتریکی و  بررسی فرصتهای کسب و کار و ارزیابی و جمع آوری اطلاعات لازم در خصوص کار و برنامه ریزی برای عملیات منابعی که موقعیت آینده را در زمینة کار برای خود و دیگران منجر می گردد و در مرحلة بعد ارتقاء قابلیتهای مدیریت علمی تکنیکها به صورت علمی است. که ان شاء الله طی این تحقیق و مباحث کلاسی امید است تحقق یابد که در این راستا برای کسب دانش یاد شده تلاش ما برای انتخاب  تولید ایزوگام می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه

همراه با پیشرفت تكنولوژی در زمینه های مختلف صنعتی ، سیستم های عایق بندی نیز پیشرفت فراوان داشته كه با نگاهی به گذشته می توان این موضوع را بررسی نمود . در قدیم الایام از روش سنتی كاه گل برای عایق كردن سقف ها استفاده می شد ، سپس روش قیر گونی و آسفالت و نهایتا غایق پیشرفته ساخت امروز به دلیل امتیازات فراوان جایگزین روش های كهنه و قدیمی شده است .

 

 

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:45 ] [ احمد احمد ]
[ ]

کنترلگرcan (برق،الکترونیک،مخابرات)

دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات8
حجم فایل25 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 شناسایی سیستم و استخراج ویژگی های زمان بندی از طریق شبکه کنترل گر حوزه این (CAN) و خطوط انتقال پیام.

چکیده: این تحقیق، روش هایی را مطرح کرده است که مربوط به تحلیل خطوط انتقال پیام CAN، برای شناسایی شکل این سیستم ها و ویژگی های حاصل از ساختار غیر کامل پیام است. همچنین، این بخش، باعث شناسایی عوامل موجود و ارائه راهکاری برای خطاهای زمان بندی، در رفتارهای غیر واقعی شود. با توجه به id پیام و چارچوب زمانی ثبت شده در گره، که معمولا از طریق آزمایش bus انجام می شود، این تحلیل، باعث ساختار بندی مجدد پیام، در گره منع شده و از طرفی نیز باعث شناسایی سیاست های تغییری می شود که در میان افزار، ارائه شده است. ما این نکته را نیز نشان می دهیم که کاربرد این روش تحلیلی، منوط به دو تحقیق موردی خودکار، در این بخش است. در بخش اول خطاهای حاصل از زمان بندی تحلیل شده و عوامل ناشی از آن شناسایی می شود. در بخش دوم، هدف اصلی، مربوط به شناسایی ساختار پیام و شکل آن، به ویژه مربوط به زمانی است که این اطلاعات، در آن موجود نمی باشد.

1-    پیشگفتار

شبکه حوزه ای کنترل گرCAN، یک bus دیجیتال گسترده، برای کاربرد های خودکاری است که به صورتی طراحی شده است که بتواند در دامنه سرعت 20 kbps تا 1 Mbps عمل کند. CAN، روشی جذاب، برای سیستم های کنترلی محسوب شده و این امر به دلیل هزینه اندک، پروتکل های موجود و نقطه واکامنت و سایر ویژگی های ساختاری است که برای شناسایی خطا، در نظر گرفته شده است. پروتکل CAN در ارتباط با شناسایی این تصادم و طرح نقطه واکامنت می شود. هنگام نیاز برای تغییر این گره ها (ECU، واحد کنترل الکترونیک)، پیام شاخص کمتر، برای انتقال داده ها، انتخاب می شود. این موشوع باعث رمز کردن پیام های مهم و اجرایی کردن پیام های مشخص دیگری می شود که در این راستا وجود دارد.

روشهای تحلیل ارائه شده در این بخش، می تواند منوط به محاسبه زمان واکنش پیام های CAN باشد که در ارتباط با تحلیل های آماری قرار گرفته است. تمامی این روشها، منوط به تعداد فرضیاتی است که از جمله آنها، می توان به این موارد اشاره کرد: تکمیل ارزیابی های کامل در هر گره، برای انتقال پیام ها، در دسترس بودن بافر نتیجه برای هر پیام و یا ارزیابی tx object و کپی برداری از پیام های ارزیابی شده به tx object، که معمولا در منبع گره انجام می شود. در زمان غیر دسترسی بودن این فرضیات (در بخشهای صنعتی)، می توان زمان واکنش این پیام ها را بزرگتر از آن چیزی دانست که پیش بینی شده است.

در بسیاری از موارد عملی، سیستم تحقیقاتی، نمی تواند پوشش دهنده ی شرایطی باشد که برای روش های تحلیلی، در نظر گرفته شده است. همچنین، شکل این سیستم نیز در ارتباط با این فاکتور های تحلیلی قرار نمی گیرد. در این موارد، نقطه شروع اولیه برای تحلیل خطاهای زمانی و پیش بینی ویژگی های زمان بندی سیستم، در دسترس بودن مسیر ارسال پیام است که از جمله آنها می توان  به Canalyzer اشاره کرد. (این ابزار، منوط به Vector می باشد. مسیر ارسال پیام، شامل مواردی است که تنها پیام در آن زمان فرستاده شده و از طرفی، مدارک و شواهد احتمالی بسیاری نیز در خصوص خطای زمان بندی وجود دارد. ما این نکته را نشان می دهیم که چگونه این روشهای تحلیلی می تواند باری ارزیابی زمان بررسی پیام و اطلاعات موجود در سیستم به کار روند. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:45 ] [ احمد احمد ]
[ ]

بوشینگهای پلیمری به جای سرامیكی (برق،الکترونیک،مخابرات)

دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات100
حجم فایل14 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بوشینگهای پلیمری به جای سرامیكی

 

بررسی امكانپذیری استفاده از بوشینگهای پلیمری به جای سرامیكی

برای مدت طولانی استفاده از مواد سرامیكی به عنوان عایق در صنعت‌برق رایج بود ولی اشكالاتی كه بر اثر كاربرد این مواد بوجود می‌آمد محققان را بر آن داشت تا به فكر استفاده از موادی جایگزین برآیند. استفاده از عایق‌های پلیمری یكی از انتخا‌ب‌هایی بودكه در این راستا مطرح شد و با توسعه تكنولوژی پلیمر و تولید پلیمرهای مهندسی با خواص مطلوب، توجه محققان بیشتر به این سمت معطوف شد. استفاده از پلیمر به عنوان عایق در صنعت‌برق نه تنها خواص الكتریكی مورد نیاز را تامین می‌كند بلكه نقاط ضعف سرامیك را نیز برطرف می‌كند.

در این مقاله ضمن اشاره به معایب عایق‌های سرامیكی كه در نتیجه سال‌ها استفاده از آنها درصنعت‌برق بدان پی‌برده شده است و طرح دلایل تمایل به جایگزینی آنها با عایق‌های پلیمری در سال‌های اخیر،‌نتایج امكان‌سنجی فنی و اقتصادی صورت گرفته در خصوص جایگزینی بوشینگ‌های سرامیكی ترانسفورماتورها با انواع پلیمری آنها و تعیین و اولویت‌بندی جایگزین‌های مناسب برای این كار با در نظر گرفتن شرایط كاربری و مسائل اقتصادی ارایه شده است.

یك فرآورده سرامیكی، از گل كه مخلوطی از آب و خاك است ساخته شده، در هوا خشك و درحرارت سخت شده است.كلمه سرامیك از كلمه یونانی Keramos كه خود ریشه سانسكریت دارد و به معنی خاك رس پخته شده است، گرفته شده است. بنابراین چنانچه این مفهوم از كلمه سرامیك، مدنظر باشد می‌‌توان معادل فارسی «رسینه» را برای آن پیشنهاد كرد.

عایق‌های چینی متداول‌ترین نوع عایق‌های الكتریكی هستند، چرا كه دارای مقاومت الكتریكی ونیز استحكام زیادی بوده و قیمت اولیه مناسبی دارند. به طور كلی این مواد در فركانس‌های كم و در كلیه ولتاژها (اعم از ولتاژ‌های پایین یا بالا) كاربرد دارند. برای مدتهای طولانی، سرامیك تنها ماده مورد استفاده برای كاربردهای عایقی بوده است با این حال این ماده در عمل نارسایی‌هایی از جمله موارد زیر را از خود نشان می‌دهد:

- بسیار شكننده است

- اتصال قطعات فلزی به آن شكل است

- دقت ابعادی آن كم است كه این امر باعث ایجاد مشكلات حادی در طراحی و شكل‌دهی قطعات سرامیكی است.

بعد از سال 1945 و با ظهور مواد پلیمری در بازارهای تجاری،تمایل به استفاده از مواد پلیمری برای ساخت عایق‌های الكتریكی افزایش یافت. علت این امر تولید رزین اپوكسی با نام آرالدیت بود كه باعث شد تا قطعات عایقی ارزان و كوچك با دقت ابعادی بالا وسهولت در فرآیند ساخت تولید شوند. به موازات ساخت پلیمرهای جدید، استفاده از انواع مختلف پلیمر برای ساخت قطعات عایقی افزایش یافت به طوری كه در حال حاضر شركت‌های مختلفی در دنیا اقدام به ساخت بوشینگ و مقره‌های پلیمری از انواع مختلف می‌كنند.

البته در اینجا لازم به ذكر است كه عایق‌های سرامیكی هنوز هم در مقایسه با عایق‌های پلیمری مزیت‌هایی به شرح زیر دارند:

1- از نظر قیمت ارزان‌تر از عایق‌های پلیمری هستند.

2- روش تولید انبوه آن آسان است.

3- مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید عایق‌های سرامیكی در داخل كشور به وفور یافت می‌شود.

4- تجهیزات و ماشین‌آلات كارگاهی آن بسیار ارزان است.

 

شرح مقاله

گرچه عایق‌های سرامیكی خواص الكتریكی مطلوبی دارند ولی نقاط ضعف آنها باعث شد تا عایق‌های دیگری جایگزین این نوع عایق‌ها شوند. در ادامه به ذكر این نقاط ضعف و مزایای استفاده از عایق‌های پلیمری ومقایسه بین این دو نوع عایق پرداخته می‌شود. همچنین نتایج حاصل از بررسی صورت گرفته جهت انتخاب بهترین نوع عایق پلیمری از جنبه‌های فنی و اقتصادی، جهت جایگزینی با بوشینگ‌های سرامیكی ترانسفورماتورها ارایه خواهد شد.

معایب عایق‌های سرامیكی

معایب مكانیكی

معایب مكانیكی عایق‌های سرامیكی عبارتند از:

- پارگی عایق یا ستون عایق به علت نیروی قابل ملاحظه بیش از مقدار مجاز و قابل قبول. هنگامی كه نیروی وارد بر زنجیر عایق از طرف هادی بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد، موجبات شكستگی زنجیر عایق و انهدام آن را فراهم می‌سازد. 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:45 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مشخصات وخصوصیات انرژی الكتریكی (كیفیت برق) (برق،الکترونیک،مخابرات)

دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات100
حجم فایل587 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پیش گفتار

استاندارد مشخصات وخصوصیات انرژی الكتریكی (كیفیت برق ) مشخصات فنی وسایل اندازه گیری و معیار انتخاب آنها كه پیش نویس آن به وسیله وزارت نیرو – شركت توانیر – معاونت پژوهشی – دفتر استانداردها و در كمیسیــون مربوط تهیه و تدوین شده و مورد تصویب مقام محترم وزارت طی بخشنامه شماره 100/30/7010 مورخ 10/2/81  قرار گرفته  است ، اینك به استناد بند ((ز)) ماده یك قانون تاسیس وزارت نیرو مصوب 28/11/53 و ماده 7 قانون سازمان برق ایران مصوبه 19/4/1346 و ماده 3 آئین نامه اجرائی بند ((ج)) ماده 122 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی واجتماعی وفرهنگی جمهوری  اسلامی ایران به عنوان استانداردصنعت برق ایران منتشر می شود.

برای حفظ همگامی و هماهنگی با تحولات و پیشرفت های ملی و جهانی در زمینه صنایع ، علوم و خدمات ، استانداردهای ملی ایران در مواقع لزوم تجدید نظر خواهد شد و هرگونه پیشنهادی كه برای اصلاح یا تكمیل این استانداردها ارائه شود ، در هنگام تجدید نظر در كمیسیون فنی مربوط مورد توجه قرار خواهد گرفت . بنابراین برای مراجعه به استانداردهای ایران باید همواره از آخرین تجدیدنظر آنها استفاده كرد.

در تهیه وتدوین این استاندارد سعی شده است كه ضمن توجه به شرایط موجود و نیازهای جامعه، در حد امكان بین این استاندارد و استاندارد ملی كشورهای صنعتی و پیشرفته هماهنگی ایجاد شود.

منابع و مآخذی كه برای تهیه این استاندارد به كار رفته به شرح زیر است :

 1- IEC 61000-4-7: Electromagnetic Compatibility (EMC) Part 4: Testing and measument techinques Section   1 : General guide on harmonics and interharmonics measurement and instrumentation, for power supply system equipment connected thereto.

2. IEC 61000-4-5 : Electromagnetic Compatibility (EMC) Part 4 : Testing and measurment techinques  Section 15 : Flickermeter – Flickermeter- Functional and design specifications

3. IEEE std 115 , IEEE Recommended practice for monitoring electric power quality .

4. Ramirez, The FFT Fundamentals and comcepts . Prentice for monitoring electric power quality.

5- A. Oppenheim , R. Schafar , Digital signal processing. Englewood cliffs , 1975.

6. R.C.Dugan , M. McGrangham, “ Electrical power systems quality" , McGrow – Hill , Newyork, 1996.

7. C.Dewinkel,P.Vinett, “Description of a MICRO-SMES system for protection of critical customer facilities” IEEE Trans. On Power Delibery. Vol . 2, No. 2, 1994.

ب-1

8. A.Miller, M.B.Dewe, “ Multichannel continuous harmonic analysis in real- time “, IEEE Trans. On Power”     Delivery, Vol. 7 , No. 4, 1992.

9. J. Ruiz, J. ortuondo, “ Real time power upply  quality  measurement  and monitoring  multichannel system”IEEE Trans . on Power Delivery, Vol. 10 No . 3, 1995.

10. R.H Simpson. “ Instrumentation , measurement techniques and analytical tools in power quality studies”.IEEE Trans. on Industry applications, Vol. 34 , No. 3, 1998.

11. R. Sfichi. “ Distorting  Power  conditions   indicators  for   electric  power  quality delivered  to  users. “    Cigre 36-306 , 1994.

  12. G.T. Heydt and  E. Gunther, “ Post – Measurement   processing  of  electric  power                                  quality data", IEEE Trans. on Power  Delivery, Vol. 11, No. 4, 1996.

 13. A Abur and M.Kezunovic , “ A simulation  and  testing  laboratory  for addressing power quality issues in  power systems”, IEEE Trans. on Pwer Systems , Vol. 14, No. 1,1999.        

14- استاندارد ملی ایران 5 : سال 1378 ( تجدید نظر دوم ) استانداردهای ملی ایران - مقررات مربوط به ساختار و شیوه نگارش 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ب-2

 

مقدمه  :

استاندارد مشخصات و خصوصیات انرژی الكتریكی ( كیفیت برق ) از قسمت های مختلفی به شرح زیر تشكیل شده است كه می بایستی همراه مراجع الزامی آنها مورد استفاده قرار گیرند.

 

قسمت اول – كلیات

قسمت دوم – حدود مجاز هارمونیك ها

قسمت سوم – فلش و قطعی ولتاژ

قسمت چهارم – تغییرات ولتاژ و فركانس

قسمت پنجم – پایداری و پدیده های گذرا

قسمت ششم – زمین كردن

قسمت هفتم – كیفیت برق تحویلی به انواع مشتركین

قسمت هشتم – مشخصات فنی وسایل اندازه گیری و معیار انتخاب آن ها

قسمت نهم  - دستورالعمل اندازه گیری كیفیت برق ، بازرسی و اطمینان از كیفیت آن

برای آشنایی بیشتر كاربران این استاندارد علاوه بر قسمتهای فوق گزارش های فنی مشخصات و خصوصیات انرژی الكتریكی ( كیفیت برق ) در قسمتهای دیگری كه جنبه اطلاعاتی وآموزشی دارد با عناوین زیر تهیه شده است.

قسمت اول – مفاهیم و تعاریف كیفیت برق

قسمت دوم – منابع و مراجع استانداردهای كیفیت برق

قسمت سوم – تجزیه و تحلیل نتایج وضعیت موجود كیفیت برق

 

 

 

پ

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:44 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مدار منطقی (برق،الکترونیک،مخابرات)

دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات25
حجم فایل133 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مفهوم مدار منطقی و مدارهای ترکیبی
ایجاد تابع یک مدار منطقی
مثالهایی از مدارهای منطقی
طراحی نیم افزاینده
طراحی مدار رأی گیری

  مدار منطقی

هر مدار منطقی شامل ترکیبی از گیتهای منطقی است .
برای بررسی عملکرد هرمدار منطقی باید رفتار آن به ازای همه ورودی های ممکن مدار را بیابیم.  

  مدارات منطقی ترکیبی

مداراتی هستند که خروجی آنها در هر لحظه فقط به ورودی های همان لحظه بستگی دارد. به بیان دیگر یک مدار ترکیبی، مداری است بدون عنصر حافظه ای برای ذخیره وضعیت قبلی مدار.
F=X.W

 

 

W=Y+Z
X=A.B

 

  جدول درستی در مدارات ترکیبی

برای هر مدار منطقی می توان یک جدول درستی تعریف کرد که تمامی حالتهای مختلف ورودی های مدار را نشان می دهد، سپس به ازای هر ترکیب ورودی بر اساس عملکرد مدار خروجی را مشخص می کنیم.
جدول درستی بیان کننده عملکرد منطقی مدار است.  

  ایجاد تابع منطقی مدار

برای طراحی یک مدار باید با استفاده از جدول درستی آن یک تابع منطقی بدست آورد.
در ایجاد تابع منطقی از جبر بول استفاده می شود.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:44 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مدار تقویت کننده فرکانسهای UHF,VHF,HF (برق،الکترونیک،مخابرات)

دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات100
حجم فایل130 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مدار تقویت کننده فرکانسهای UHF,VHF,HF

این مدار یک مدار تقویت کننده یا بوستر فرکانسهای UHF,VHF,HF است که مناسب برای تقویت انتن تلویزیون میباشد.برای سهولت کار نقشه پشت فیبر مدار چاپی نیز اورده شده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:44 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 صفحه بعد