فروشگاه مرکزی فایل پروژه های دانشجویی

فروشگاه پروژه های دانشجویی , گزارش کارورزی, پاورپوینت آماده پایان نامه , پرسشنامه های روانشناسی, تحقیقات دانشجویی, مقالات دانشجویی, کارورزی دانشگاه , مبانی پای

بیش فعالی در کودکان (روانشناسی و علوم تربیتی)

دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات25
حجم فایل134 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

علت بیش فعالی کودکان، شناخت و درمان آن

 

شاید شما هم این موضوع را شنیده باشید که در گذشته های نه چندان دور بسیاری از کودکان به دلیل آنچه بی توجهی، شیطنت و یا بازیگوشی نامیده می شد در دوران دبستان کنار گذاشته می شدند. 

 

والدین و آموزگاران نمی دانستند که با مشورت با یک متخصص می توانند به این بچه ها کمک کنند و آنها را با شرایطی عادی به گروه همسالان خود بازگردانند. آنچه این کودکان را از دیگر همسالان خود متمایز می کرد «اختلال بیش فعالی» خوانده می شود.

 

بیش فعالی که به اختصار ADHD خوانده می شود نوعی اختلال شایع است که حدود هشت تا 10 درصد کودکان را مبتلا می کند. این بیماری در پسران شایعتر از دختران است که هنوز دلیل اصلی آن مشخص نشده است. ویژگی های اولیه بیش فعالی از سال های اولیه رشد یعنی قبل از ورود به مدرسه شروع می شود.

 

بیش فعالی دارای ویژگی های بارزی است که شامل پرتحرکی، کمبود توجه و تمرکز، بروز اعمال ناگهانی و غیرقابل پیش بینی می شود. این اختلال سه نوع است؛ در گونه اول که کودک فقط در توجه و تمرکز مشکل دارد. 

 

در نوع دوم فقط پرتحرکی دیده می شود و بالاخره نوع ترکیبی که کودک هم پرتحرک است و هم مشکل توجه و تمرکز دارد این اختلال در کودکان دبستانی و در پسرها سه تا پنج برابر شایع تر از دختران است و بیشتر در پسران اول خانواده مشاهده می شود.

 

معمولا اختلال از سه سالگی به بعد تشخیص داده می شود. کودکان مبتلا در دوره شیرخواری اکثرا پرتحرک هستند و دست ها و پاهای خود را زیاد حرکت می دهند؛ کم خواب، کم غذا هستند و زیاد گریه می کنند.

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:45 ] [ احمد احمد ]
[ ]

بافومت چیست (دین و مذهب)

دسته بندیدین و مذهب
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات23
حجم فایل447 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه :

بافومت موجودی است معماگونه و دارای سر بُز که در نمونه‌های فراوانی از تاریخ علوم سرّی از آن یاد شده است . از شوالیه‌های معبد در قرون وسطی و فراماسون‌های قرن نوزدهم تا جریانات نوین علوم سرّی ، بافومت همیشه مورد بحث بوده است . اما براستی بافومت زاییده کدام تفکر است و مهمتر از آن ، مصداق واقعی این چهره نمادین چیست؟

در طول تاریخ علوم سرّی غرب اغلب به نام بافومت اسرارآمیز استناد می‌شود . علیرغم آنکه اکنون بافومت نام شناخته شده‌ای در قرن بیستم است ،‌ می‌توان اشاراتی از بافومت را در اسنادی قدیمی مربوط به قرن یازدهم یافت . امروزه ، این نماد با هر چیزی مربوط به علوم سرّی ، آیین جادوگری ، سحر ، شیطان‌پرستی و علم غیب درآمیخته است . بافومت معمولاً در فرهنگ عامه برای نشان دادن هر چیز رمز گونه‌ای استفاده می‌شود.

معروف‌ترین تصویر از بافومت را می‌توان در کتاب “Dogme et Rituel de la Haunte Magie” نوشته «الیفاس لوی» یافت ، کتابی که در سال ۱۸۹۷ نوشته شده و یک منبع کامل و متعارف در خصوص علوم سرّی امروز محسوب می‌شود . این موجود نمایانگر چیست؟ مفهوم  نمادهائی که او را احاطه کرده اند چیست؟ و چرا اینقدر در علوم سرّی حائز اهمیت است؟ برای پاسخ به این سوالات می‌بایست اول به خاستگاه آن بنگریم . ابتدا به تاریخچه بافومت و چند نمونه از ارجاعات به بافومت در فرهنگ عامه نگاهی می‌اندازیم.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:44 ] [ احمد احمد ]
[ ]

رازهای موفقیت (روانشناسی و علوم تربیتی)

دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات33
حجم فایل1.033 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

رازهای موفقیت- نوشته ویک جانسون

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:44 ] [ احمد احمد ]
[ ]

تجارت و بازاریابی الکترونیک (کامپیوتر و IT)

دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات51
حجم فایل81 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست مطالب:

  

                                                                        

تاریخچه تجارت و بازاریابی شبکه ای .............................             3

 

الفبای تجارت الکترونیک .............................................             5

 

مفاهیم بنیادی تجارت الکترونیک ...................................             8 

 

مزایای تجارت الکترونیک............................................              9

 

معایب تجارت الکترونیک.............................................              9

 

پرسش و پاسخ در زمینه NET WORK MARKETING        10

 

بازایابی هرمی چیست ................................................             12

 

انواع تجارت الکترونیک.............................................             15

 

نکته های کلیدی در زمینه تجارت الکترونیک...................             20 

 

     پرسش و پاسخ در زمینه تجارت الکترونیک....................                  21

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:44 ] [ احمد احمد ]
[ ]

طرح توجیهی مرغ داری (طرح های توجیهی)

دسته بندیطرح های توجیهی
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات138
حجم فایل359 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

قبل از همه یک تعریف از کارآفرین

بطور ساده کارآفرین به شخص حقیقی یا حقوقی ای گفته می شود که توانایی تحمل ریسک - اغلب مالی - را دارد و میتواند یک ایده اولیه را به یک فعالیت اقتصادی تبدیل کند. همه ما می توانیم یک کارآفرین باشیم، چه کارمند، چه کشاورز و ... در هر پست و مقامی که باشیم در راه انجام فعالیت های خود می توانیم کارآفرین بوده و ایده های خود برای بهبود انجام کارها را به واقعیت تبدیل کنیم.

یک کشاورز می تواند با راه اندازی روشهای جدید کاشت، آبیاری، نگهداری و ... کمیت یا کیفیت محصولات خود را بالا ببرد. یک کارمند می تواند برای انجام فعالیت های روزانه و البته در چهارچوب اختیارات خود روشهای جدیدی را اختیار کند تا انجام کارها برای خود و ارباب رجوع سریعتر و با کیفیت بالاتری صورت پذیرد. یک مهندس یا شرکت می تواند با قبول هزینه های تولید آزمایشگاهی، نمونه ای از یک محصول را تولید کرده و در صورت مفید بودن آنرا تولید انبوه نماید و به جامعه خود خدمت کند. یک مربی تیم فوتبال می تواند با اتخاذ روشهای مدیریتی و arrange یک تیم به موفقیت های بسیار دست پیدا کند و ....

همانطور که مشاهده می کنید در تمام مثالهایی که آورده شد نوعی ریسک وجود دارد. این ریسک ممکن است باعث از بین رفتن محصول کشاورز شود یا باعث شود تا کارمند توبیخ یا اخراج شود و یا سرمایه گذاری آن مهندس یا شرکت به هدر رود. و دست آخر آنکه آن مربی تیم ممکن است سمت یا اعتبار خود را از دست دهد. بنابراین مشاهده می کنید که بسادگی میتوان این نتیجه را گرفت که "کارآفرینی بدون ریسک امکان پذیر نمی باشد." شاید از همین جمله بتوان فهمید که چرا در کشور ما در میان جوانان کارآفرینی جایگاه والایی ندارد، فعلا" اجازه دهید بحث فنی را ادامه دهیم.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:44 ] [ احمد احمد ]
[ ]

کارآموزی- اصول حسابداری پیمانکاری (حسابداری)

دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات33
حجم فایل1.378 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

مقدمه:

 

حسابداری یكی از علومی ‌است كه همه روزه اكثر افراد با آن سر وكار دارند و برخی به صورت تخصصی و برخی به صورت تجربی از آن استفاده می‌كنند. حسابداری این امكان را به ما می‌دهد كه میزان سوددهی و هزینه‌ها را به صورت علمی‌ و دلخواه تغییر دهیم. اطلاعات مربوط به ‌این رشته، مورد استفاده عموم مردم از مدیران صنایع، سرمایه‌گذاران، تجار و اصناف تا استفاده‌كنندگان محصولات و خدمات می‌باشد و باعث می‌شود تا اعداد و ارقام نامفهوم و گیج‌كننده به صورت اطلاعات جالب توجه و قابل نتیجه‌گیری در دسترس قرار گیرد. 

 

فراگیری این فن به صورت تخصصی، نه تنها به صورت یك حرفه مطرح بلكه در زندگی خصوصی و شخصی نیز كارساز می‌باشد. به طور مثال نحوه صحیح بودجه‌بندی، تقسیم هزینه، تعیین قیمت تمام شده، روش‌‌های پیمانكاری، معاملات اوراق بهادار، تعیین استهلاك دارایی‌‌ها، انواع سرمایه‌گذاری، حسابداری با توجه به تورم و... از بحث‌‌های ارائه شده در این گروه می‌باشد. در پایان شاید بتوان حسابداری را به عنوان پایه اصلی صنعت، تولید و ارائه خدمات معرفی كرد. چرا كه بدون وجود حسابداری و ثبت دقیق و نتیجه‌گیری صحیح از اطلاعات، پایه اصلی شركت كه همان سرمایه و نقدینگی است به لرزه درآمده و چه بسا كه شركت را به انحلال بكشاند.

 

تنوع موسسات و گوناگونی فعالیت های مختلف اقتصادی در پهنه جهان، دانش و حرفه حسابداری را بر آن داشته تا در قالب مبـانی و اصـول عمومـی، راه حل های متناسبی را برای نگهداری حساب های فعـالیت های گوناگون، به نحـوی فراهم آورد كه صورت های مالی موسسات تصویر گویاتری از نتایج عملیات و وضعیت مالی ارائه دهند. از طرفی، فعالیت های موسسات اقتصادی در كشورهای مختلف در بستری از اوضاع و احوال اقتصادی و اجتماعی و در محدوده مناسبات حقوقی كشور انجام می شود و این عامل، به نوبه خود، جستجو و یافتن راه حل مناسب و مطلوب را در محدوده راه حل های متعارف در سطح بین المللی الزامی كرده است.

 

ارجاع طرح های ساخت و ساز ابنیه، تأسیسات و تجهیزات بزرگ از طرف كارفرمایان عمومی و خصوصی به پیمانكاران مختلف، انعقاد قراردادهای بلند مدت پیمانكاری برای اجرای طرح های یاد شده و انجام دادن فعالیت های ساخت و ساز در قالب این قراردادها توسط پیمانكاران، یكی از فعالیت های عمده اقتصادی است كه نیازمند روش های مناسب ثبت و ضبط معاملات و فعالیت های مالی، تهیه و تنظیم گزارش های درون سازمانی، اندازه گیری و شناخت درآمد و در نهایت تهیه و ارائه صورت های مالی متناسب برای پیمانكاران و كارفرمایان است.


 

 

فصل اول

 

 عملیات پیمانكاری

 

 

 

اركان اصلی عملیات پیمانكاری:

 

در هر نوع عملیات پیمانكاری اركان اصلی زیر وجود دارد:

 

كارفرما: شخص حقیقی یا حقوقی است كه به عنوان یك طرف قرارداد، عملیات اجرایی معینی را به پیمانكار ارجاع می كند.

 

پیمانكار: شخصی حقیقی یا حقوقی است كه به عنوان طرف دیگر قرارداد، عملیات اجرایی پیمان را به عهده می گیرد.

 

قرارداد: رابطه حقوقی بین طرفین است كه منشأ تعهد و التزام می باشد و شامل موضوع كار، مدت انجام كار، مبلغ قرارداد و تعهدات كارفرما و پیمانكار است.

 

موضوع قراردادهای پیمانكاری معمولاً ساختن یك دارایی یا دارایی های است كه در مجموع طرح واحدی را تشكیل می دهد.

 

 

 

انواع قراردادهای پیمانكاری:‌

 

قرارداهای پیمانكاری به حالت های مختلف تنظیم می شود اما معمولاً یكی از دو حالت كلی زیر را دارا است:

 

الف) قراردادهای مقطوع:

 

در این نوع قراردادها، پیمانكار با مبلغ مقطوعی به عنوان بهای كل پیمان و یا مبلغی یعنی برای واحد هر كار توافق می كند در برخی از موارد، بهای واحد هر كار یا مبلغ كل پیمان بر اساس تغییرات شاخص قیمت ها تعدیل می شود در این نوع قرارداد هزینه های مواد، مصالح و سایر هزینه ها با پیمانكار است كه اگر كمتر از مبلغی كه از كارفرما دریافت می كند خرج نماید برایش سود محسوب می شود.

 

ب) قراردادهای اساسی:

 

در این نوع پیمان ها، مخارج مجاز یا تعیین شده در قرارداد به پیمانكار تأدیه و در ازاء خدمات انجام شده درصد معینی از مخارج یا حق الزحمه ثابتی به پیمانكار پرداخت می شود.

 

یكی از خصوصیات قراردادهای پیمانكاری این است كه مدت اجرای قرارداد معمولاً به بیش از یك دوره مالی تسری می یابد ولی طول مدت اجرای قرارداد نباید ملاك شناخت قراردادهای پیمانكاری قرار می گیرد.

 

ج) قرار داد مدیریت اجرایی:

 

در این نوع قراردادها بهـای مواد و مصالح در مقابل ارائه صورت حساب به پیمانكار پرداخت می شـود و هر مبلغ معین و مشخص كه در ابتـدای قرارداد توافق شده و در پایان كار به عنوان حق الزحمه به پیمانكار پرداخت می شود.

 

در قرارداد نوع دوم كه قرارداد اساسی می باشد حق الزحمه درصدی از هزینه هاست اما در قرارداد نوع سوم حق الزحمه مبلغ مشخصی است و به هزینه ها مربوط نمی شود.

 

 

 

مراحل اجرای طرح و انجام عملیات پیمانكار:

 

مراحل اجرای طرح در موسسات خصوصی و عمومی تفاوت زیادی ندارند، و موسسات خصوصی تقریباً در اجرای عملیات پیمانكاری از تشریفات دولتی تبعیت می كنند. اجرای طرح های عمرانی در موسسات خصوصی همانند موسسات بخش عمومی تابع تشریفات خاصی است كه در 5 مرحله جداگانه آورده شده است:

 

مرحله 1- مطالعات مقدماتی یا اولیه طرح:

 

موسسات بخش خصوصی معمولاً طرح های ساختمانی، تأسیسات و تجهیزاتی خود را با در نظر گرفتن منابع مالی، پیش بینی و سپس نقشه ها و اسناد و مشخصات اجرایی از روسا یا با كمك موسسان مشاور تهیه می كنند. مطالعات مقدماتی طرح شامل اقدامات زیر است:

 

 

 

1-1- خدمات تحقیقاتی و بنیادی:

 

مطالعات این مرحله شامل: مطالعات منطقی، اجتماعی و اقتصادی است كه بر مبنای نتایج حاصل از آن ها، تصمیم گیری كلی در مورد برنامه ها و شناخت طرح ها به عمل می آید.

 

2-1- مطالعات شناسایی طرح:

 

مطالعات این مرحله شامل: تحقیقات و بررسی های لازم به منظور تعیین هدف طرح، شناخت اجراء قشكله، داده ها و ستانده و هم چنین امكانات فنی و اجرایی با توجه به مصالح ساختمانی، تجهیزات، نیروی انسانی، سایر امكانات و محدودیت ها و بالاخره حدود سرمایه گذاری، زمان اجراء، كاسبات اقتصادی، تعیین بهره وری و تعیین اثرات اجتماعی و اقتصادی ناشی از اجرای طرح است. حاصل این مطالعات به شكل گزارشی تدوین می گردد كه مبنای اتخاذ تصمیم در مورد اقدامات بعدی خواهد بود.

 

3-1- تهیه طرح مقدماتی:

 

بعد از شناخت طرح و تعیین مشخصات كلی آن بر مبنای بررسی ها و یا مطالعات توجیهی حتی و اقتصادی خاص، مطالعات مقدماتی طرح انجام می شود. خدمات مربوط به مطالعات مقدماتی شامل مطالعات تحقیقاتی و آزمایش های لازم به منظور طراحی و تهیـه نقشـه های مقدمـاتی و مشخصـات كلی، تعییـن محل های مناسب و برآورد كلی ابعاد و حجـم كار و مخـارج هر یك از راه حل های پیشنهادی و هم چنین مقایسه و تعیین نكات مثبت و منفی هر راه حل و بازده اقتصادی و اثرات اجتماعی هر یك از آن هـا می باشد. تهیه كننـده طرح مقدمـاتی مناسب ترین راه حـل را با ذكـر دلیل لازم توجیه می كند مطالعات و تحقیقات، نقشـه برداری ها و بررسـی ها و آزمایش های این مرحلـه باید به اندازه ای كامل باشد كه امكان برآورد مخـارج دوره مطرح و هزینه های بهره برداری را به منظور اتخاذ تصمیم منطقی فراهم سازد و نتیجه این مطالعات و روش انجام مراحل بعد به شكل گزارشی تدوین می شود.

 

4-1- تهیه نقشه ها و مشخصات اجرایی طرح:

 

تصویب طرح مقدماتی توسط دستگاه اجرایی( مجری طرح ) ‌مبنای تهیه نقشه ها و مشخصات اجرایی طرح قرار خواهد گرفت. خدمات این مرحله شامل انجام مطالعات، بررسی ها، تحقیقات و نقشه برداری ها و آزمایش های لازم به منظور تهیه كلید اسناد عملیات اجرایی طرح از جمله: نقشه های اجرایی و مشخصات فنی اختصاصی، نقشه محل نتیجه آزمایش ها، برنامه زمانی اجرای كار، صنایع تهیه مصالح، برآورد مقادیر كار و پیش بینی دقیق مخارج اجرای طرح می باشد.

 

دفتر پیمانكار

دفتر كارفرما

ثبتی ندارد

هزینه مطالعاتی طرح           ××

                  بانك                                    ××

پرداخت بابت مطالعات مقدماتی طرح

 

 

 

مرحله 2- ارجاع كار به پیمانكار:

 

در ارجاع كار به پیمان كار مراحل زیر باید طی شود:

 

1-2- تكثیر اسناد و مدارك مناقصه:

 

بعد از تصویب گزارش ها، نقشه ها و سایر اسناد و عملیات اجرایی و حصول اطمینان از مهیا بودن زمین یا محل اجرای طرح، اسناد و مدارك مناقصه تكثیر و در اختیار شركت كنندگان در مناقصه قرار می گیرد.

 

2-2- دعوت از پیمانكاران برای انجام طرح:

 

بعد از آماده شدن اسناد و مدارك مناقصه، پیمانكاران به طریق زیر از نوع و مشخصات طرح مطلع می شوند و در صورتی كه مایل به اجرای طرح باشند، اسناد و مدارك مناقصه را از كارفرما یا مهندسین مشاور خریداری و برای بررسی و مطالعه در اختیار كادر فنی خود قرار می دهند.

 

 

 

 

 

 

 

دفتر پیمانكار

دفتر كارفرما

ثبتی ندارد

هزینه مطالعاتی طرح           ××

                  بانك                                    ××

پرداخت بابت مطالعات مقدماتی طرح

 

 

 

ارجاع به پیمانکار به 3 طریق انجام می شود:

 

الف) مناقصه عمومی:

 

در این روش مبلغ و مشخصات طرح و شرایط شركت در مناقصه از طریق درج آگهی در جراید به اطلاع داوطلبان شركت در مناقصه می رسد.

 

ب) مناقصه محدود:

 

در این روش دعوت نامه شركت در مناقصه برای شركت هایی ارسال می شود كه صلاحیت آن ها برای شركت در مناقصه قبلاً تعیین و نام آن ها در لیست واجدین شرایط شركت های پیمانكاری ( لیست خاص ) درج شده باشد. پس به دلیل تخصصی بودن یا ویژگی خاص كار از تعداد محدودی پیمانكار دعوت به عمل می آید.

 

ج) ترك مناقصه:

 

در مواردی كه تحت شرایط خاص و بنا به شخصیت مقامات اجرایی انجام مناقصه ممكن و یا به صرفه و صلاح نباشد. پیمانكار از طریق ترك مناقصه مستقیماً انتخاب می شود.

 

د) توافق قیمت:

 

در این روش در مواردی كه انجام مناقصه میسر و یا به مصلحت نباشد می توان طرح را با توافق قیمت به پیمانكار ارجاع داد.

 

3-2- تسلیم قیمت پیشنهادی و ضمانت نامه شركت در مناقصه:

 

چنـان چه كادر فنـی پیمانكار انجام پیمان را با توجه به امكانات پیمانكار عملی تشخیص می دهد، ‌قیمت كل كار را از روی نقشه ها محاسبه و پیشنهاد می كند قیمت پیشنهادی پیمانكار برای اجرای طرح همراه با سایر اسناد و مدارك مذبور در آگهی، نظیر ضمانت نامه بانكی در دو پاكت جداگانه- پاكت «الف» حاوی ضمانت نامه بانكی و كلیه اسناد و مناقصه و پاكت «ب» فقط شامل برگ پیشنهاد مبلغ كل- به كارفرما (مناقصه گزار) تسلیم می شود.

 

4-2- انتخاب پیمانكار:

 

كمیسیـون مناقصـه برای تعییـن برنده مناقصه، پیشنهادهای واصلـه را با رعایت آئین نامه معاملات دولتـی افتتاح و قرائت می كند. كمیسیون مزبور ابتدا پاكت الف را باز می كند و در صورتی كه پیمانكار تمامی شرایط مزبور در مناقصه را رعایت و كلیه مدارك را ارسال كرده باشد، مبادرت به افتتاح پاكت ب می كند. مناقصه گزار پس از ارزیابی پیشنهادها و تهیه جدول مقایسه، از بین پیشنهادهایی كه تمامی شرایط مناقصه را دارا باشد و از قیمت اعتدال خارج نباشد. مناسب ترین پیشنهاد از نظر مالی و سایر شرایط انتخاب و به عنوان برنده مناقصه معرفی می كند. ضمانت نامه شركت در مناقصه در صورتی كه برنده مناقصه از انعقاد قرارداد امتناع ورزد به نفع كارفرما ضبط خواهد و از نفر دوم برای عقد قرارداد دعوت می شود.

 

دفتر پیمانكار

دفتر كارفرما

پیمان در دست اجرا      ××

             هزینه شركت در مناقصه      ××

انتقال هزینه شركت در مناقصه به حساب پیمان در جریان ساخت

دارایی در جریان      ××

             هزینه مطالعاتی طرح      ××

انتقال هزینه مطالعاتی طرح به حساب دارایی در جریان تكمیل

 

 

 

مرحله 3- انعقاد قرارداد با پیمانكار:

 

پس از این كـه برنده مناقصـه تعیین شـد قراردادی بین پیمانكار و كارفرما منعقـد و ضمانت نامـه های شركت در مناقصه آزاد می شود. اهم مواردی كه در قرارداد پیش بینی می شود، شامل موارد زیر است:

 

1-3- نام طرفین قرارداد ( كارفرما- پیمانكار ).

 

2-3- موضوع پیمان:

 

اجرای عملیات كارهای اصلی، كارهای فرعی و كارهای جدید احتمالی است. كارهای فرعی عملیاتی را شامل می شود كه به منظور اجرا و نگهداری عملیات موضوع پیمان ضروری است، اما جزء كارهای اصلی پیمان محسوب نمی شود به طور كلی منظور از موضوع قرارداد مال یا عملی است كه هر یك از طرفین تسلیم یا انجام آن را به عهده می گیرند.

 

3-3- مبلغ پیمان:

 

مبلغـی كه پیمان براساس آن منعقد می شود و با توجه به شرایط عمومی پیمان مبلغی به آن اضافه یا كسر می گردد. دستگاه های اجرایی موظفند در ارجاع كارهای اضافی به پیمانكار یا تغییر در مقادیر كار مفاد بخش نامه به شرایط عمومی پیمان را رعایت كنند.

 

4-3- مدت پیمان:

 

مدتی است كه پیمانكار تعهد می كند در طی آن كارگاه را تجهیزات و عملیات مورد پیمان را اجرا كند.

 

5-3- تأییدات و تعهدات پیمانكار:

 

به طور خلاصه پیمانكار تأیید می كند كه هنگام تسلیم پیشنهاد، مطالعات كافی به عمل آورده و هیچ نكته ای باقی نمانده است كه بعداً بتواند در مورد آن به جهل خود استناد نماید.

 

6-3- تعهدات و اختیارات كارفرما:

 

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:43 ] [ احمد احمد ]
[ ]

کارآموزی و پروژه - سقف های کاذب و نحوه طراحی و ساخت آن در ساختمان (فنی و مهندسی)

دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات42
حجم فایل6.417 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سقف کاذب کناف چیست؟

کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف تولید می شود . کناف بیش از 80 سال است که در صنایع ساختمانی فعالیت دارد . این شرکت توسط برادران کناف (کارل و آنفوس کناف) در سال 1932 بنیان گزاری شد . در حال حاضر شرکت کناف یکی از شرکتهای بین المللی در صنایع ساختمان می باشد.

سقف ها و دیوارهای جداکننده (تیغه) کناف سازه های فلزی یکپارچه گالوانیزه هستند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند . درز بین صفحات با بتونه درزگیری پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ آمیزی می شوند .

این نوع دیوار در مقایسه با دیوارهای سنتی حدود ده تا پانزده برابر سبک تر است. لذا با کاهش بار مرده ساختمان ، تاثیر نیروی زلزله بر ساختمان کمتر می شود . در صورت تخریب ساختمان ، به علت سبکی سیستم کناف ، خطر جانی برای ساکنان به مقدار قابل ملاحظه ای کمتر خواهد بود .

تصاویری از جدیدترین دکوراسیون های داخلی تکمیل شده با سقف کاذب کناف را در این بخش مشاهده خواهید کرد.

دکوراسیون داخلی شیک

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

مدل سقف ودیوار کاذب

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

مدل سقف و دیوار کاذب

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

مدل سقف جدید کاذب

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

مدل سقف و دیوار کاذب

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

دکوراسیون داخلی شیک

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

دکوراسیون مدرن سقف و دیوار

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

دکوراسیون سقف خانه

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

دکوراسیون مدرن جدید

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

مدل سقف کاذب

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

دکوراسیون سقف و دیوار مدرن

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

سقف و دیوار کاذب شیک

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب کناف - جدیدترین دکوراسیون سقف کاذب کناف منزل

دکوراسیون خانه مدرن

سقف کاذب - سقف و دیوار کاذب

از جمله این موارد می توان به سیستم های ساخت و ساز خشک اشاره کرد که استفاده از آن ها در صنعت ساختمان سازی به صورت فراگیر در اروپا و در ایران در حال توسعه است . صفحات روکش دارگچی یکی از مصالح اصلی مورد استفاده در ساخت و ساز خشک هستند . کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف تولید می شود . کناف بیش از 8۰ سال است که در صنایع ساختمانی فعالیت دارد . این شرکت توسط برادران کناف (کارل و آنفوس کناف) در سال ۱۹۳۲ بنیان گزاری شد . در حال حاضر شرکت کناف یکی از شرکتهای بین المللی در صنایع ساختمان می باشد. سقف ها و دیوارهای جداکننده (تیغه) کناف سازه های فلزی یکپارچه گالوانیزه هستند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند . درز بین صفحات با بتونه درزگیری پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ آمیزی می شوند . در ادامه مزایای استفاده از دیوارهای جداکننده داخلی کناف توضیح داد می شود : این نوع دیوار در مقایسه با دیوارهای سنتی حدود ده تا پانزده برابر سبک تر است. لذا با کاهش بار مرده ساختمان ، تاثیر نیروی زلزله بر ساختمان کمتر می شود . در صورت تخریب ساختمان ، به علت سبکی سیستم کناف ، خطر جانی برای ساکنان به مقدار قابل ملاحظه ای کمتر خواهد بود . علاوه بر سبکی پانل های کناف ، نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل ها به پروفیل ها هم به گونه ای است که باعث کاهش نیروی زلزله می شود . بدین صورت که استادها در داخل رانرها جای بازی دارند و به هم پیچ یا پرچ نمی شوند ، ولی پانل ها به هر دوی آن ها پیچ می شوند . سبکی مصالح کناف باعث حمل آسان آن توسط کارگران و در نتیجه افزایش سرعت اجرای پروژه می شود. در مسافتهای حمل طولانی به علت دارا بودن بسته بندی مناسب آسیبی به مصالح وارد نمی شود .کم حجم بودن مصالح کناف نسبت به مصالح سنتی نیز سبب کاهش هزینه های حمل می شود. مزیت دیگر سیستم کناف دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است . در صورت ترکیدن لوله های تاسیسات و… به راحتی می توان قسمت آسیب دیده را تشخیص داده و تعمیر کرد . در صورت آسیب دیدن دیوارهای کناف در اثر ضربه نیز ، قسمت آسیب دیده به راحتی تعویض و تعمیر می شود . این دو ویژگی موجب افزایش عمر مفید ساختمان می شوند . در صورت نیاز به تغییر کاربری ، با استفاده از سیستم کناف به راحتی می توان این کار انجام داد . در بازسازی ساختمان های قدیمی نیز می توان از روش کناف بهره گرفت . در مناطقی که نیاز به ساخت و ساز سریع باشد مانند مناطق زلزله زده ، سیستم کناف دارای اولویت می باشد. دیوارهای کناف بعد از نصب ، رنگ آمیزی می شوند و در این مرحله نیازی به ملات گچ و خاک و گچ کشته نمی باشد . این موضوع نیز باعث صرفه جویی و بالا رفتن سرعت اجرای پروژه ها می شود . برای به دست آوردن سطحی کاملا یکنواخت ، محل درزها با کمک نوار درزگیر بتونه می شود . نوار درزگیر موجب مسطح شدن محل درز و جلوگیری از ایجاد ترک در دیوار می شود . سطح پیچ ها هم که کمی پایین تر از سطح پانل ها هستند ، با بتونه پوشانده می شود و سطح صافی در محل پیچ ها ایجاد می شود . بعد از اجرای دیوار ، یک لایه ماستیک روی آن اجرا می شود که موجب بوجود آمدن سطحی یکنواخت برای رنگ آمیزی و کاهش جذب رنگ می شود . در نهایت با استفاده از دیوار کناف به راحتی سطحی کاملا صاف با دقت بالا و آماده برای رنگ آمیزی به دست می آید . با بکارگیری دیوارهای کناف می توان مقاومت در برابر عبور صدا را افزایش داده و با استفاده از عایق های پشم سنگ و پلی استایرن می توان دیوارها را در برابر حرارت به راحتی عایق کرد . عایق ها در بین دو پانل گچی قرار می گیرند . از سیستم پانل های گچی کناف بدون سازه نیز استفاده می شود . در این حالت ، پانل های گچی با استفاده از چسب پرلفیکس به عنوان پوشش روی دیوارهای سنتی نصب می شوند . بدین ترتیب فضایی خالی در پشت آن برای عایق کاری و عبور تاسیسات ایجاد می شود. از دیگر مزایای سیستم کناف اجرای فرم های دکوراتیو و منحنی و افزایش سطح زیر بنای ساختمان با توجه به کاهش ضخامت دیوارهای کناف نسبت به مصالح سنتی می باشد. کناف بنابر عملکرد دیوارها ، پانل های متفاوتی متناسب با شرایط موجود ارائه می دهد . در شرایط عمومی از پانل های گچی ساده یا Regular board) RG) استفاده می شود . برای مکان های مرطوب مانند آشپزخانه و سرویس ها از پانل های مقاوم در برابر رطوبت (Moisture Resistant board) استفاده می شود . این صفحات قابل استفاده در مکان هایی با رطوبت کمتر از 90% می باشد . در محل هایی که احتیاج به محافظت در برابر حریق دارند ، پانل های (Fire Resistant board) که دارای الیاف شیشه می باشند پیشنهاد می گردد که تا 3 ساعت در برابر آتش سوزی مقاومت می کنند . پانل های (Fire & Moisture resistant board) هم که در برابر رطوبت و آتش مقاوم هستند ، برای مکان هایی مانند چاه های تاسیساتی استفاده می شوند . در سیستم کناف ، برای دیوارهای خارجی یا دیوارهایی که در تماس دائم با آب هستند از صفحات مسلح سیمانی (آکواپنل) استفاده می شود. اجزای فلزی : پروفیل های کناف با شکل دادن به ورق های فولادی گالوانیزه به روش سرد تولید می شوند . اجزای اصلی آن شامل استاد (سازه قائم) و رانر (سازه افقی) می باشد . در محل هایی که تاسیسات و لوله کشی ها وزن خود را به استاد ها انتقال می دهند ، سازه ای تحت عنوان پشتیبان جهت تقویت استفاده می شود . سازه محافظ گوشه در کنج های خارجی به کاربرده می شود که از دیوارهای کناف در برابر ضربه محافظت می کند و هم باعث ایجاد لب های گونیا و دقیق می شود. پیچها ، سازه درز انقطاع ، نوار درزگیر و ماستیک و… از دیگر اجزای دیوار کناف می باشد .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:43 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه و تحقیق-روش ساخت سازه های مقاوم در برابر زلزله (فنی و مهندسی)

دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات240
حجم فایل12.996 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

طراحی سازه های مقاوم در برابر زلزله :

 

حتما تا به حال به این نکته توجه کرده اید که بعضی سازه‌ها در برابر زلزله دوام می‌آورند و بعضی دیگر کاملا نابود می‌شوند. فاکتورهای متعددی بر کارکرد سازه‌ها در طول زلزله تاثیر می‌گذارد. بعضی از مهم ترین آنها، از این قرارند:

 

 1- شکل ساختمان: ساختمانهایی با اشکال متفاوت رفتارهای متفاوتی دارند. شکلهای هندسی مانند مربع یا مستطیل معمولا بهتر از ساختمانهایی با اشکال شبیه L، T، U،H، +، O یا ترکیبی از اینها، مقاومت می‌کنند.

 

 2- مواد مختلف به کار رفته در ساختن بناها: فولاد، بتون، چوب، آجر و ترکیب اینها. در اکثر ساختمانهای دنیا از بتون استفاده می‌شود. بتون متشکل از ماسه، شن و سنگ خرد شده است که توسط سیمان در کنار هم نگه داشته می‌شوند. هر ماده رفتار متفاوتی دارد. مواد منعطف بهتر از مواد شکننده رفتار می‌کنند. برای مثال فولاد و آلومینیوم که منعطف هستند بهتر از مواد شکننده ای مانند آجر، سنگ و بتون غیر مسلح مقاومت می‌کنند.

 

3- ارتفاع ساختمان: ساختمانهایی با ارتفاعهای مختلف، با فرکانسهای متفاوتی ارتعاش می‌کنند. 4- خاک زیر بنا

 

 5- جغرافیای ناحیه

 

 6. بزرگی و مدت طول کشیدن زلزله

 

 7- جهت و فرکانس لرزه

 

 8- تعداد لرزه هایی که ساختمان قبلا از سرگذرانده است و خسارات احتمالی ناشی از آنها

 

 9- کاربری ساختمان (مانند بیمارستان، آتش نشانی، اداره و ....)

 

 10- نزدیکی به سایر ساختمانها از ساختن سازه‌ها چه چیزی می‌آموزید؟

 

1- اثر متغیرهای مختلف بر کارکرد و رفتار ساختمان در زلزله شبیه سازی شده

 

 2- روشهای مقاوم سازی ساختمانها

 

 3- نیروهای فیزیکی موثر در جریان زلزله

 

 ساختن سازه های چوبی مواد لازم: چوب بستنی، گل رس، یک قطعه یونولیت و میزلرزه برای آزمایش کردن روند کار: با استفاده از چوب بستنی و گل به عنوان چسب، ساختمانهای یک یا دو طبقه بسازید صبر کنید تا گل خشک و سفت شود. اگر دوست داشتید با یونولیت برای ساختمانتان پی بسازید و با چسب یا گیره پی را به ساختمان وصل کنید. حالا مثل مهندسها از میزلرزه یا ابزار شبیه ساز زلزله برای آزمایش کردن ساختمانها استفاده کنید. ساختمانتان را مقاوم کنید. حالا با استفاده از بادگیر ساختمانتان را مقاوم کنید. بادگیر، سازه ای به شکل X است که بین دو دیوار نصب می‌شود. برای ساختن بادگیر از مواد متفاوتی مثل چوب بستنی، نخ بادبادک، نی و .... استفاده کنید و ببینید کدام بهتر کار می‌کند. شبیه سازی معماری دیوارها مواد لازم: قند حبه، کره بادام زمینی، چسب دو طرفه، یونولیت، مقوا، ورق آلومینیومی روند کار: دو ساختمان یک و دو طبقه یکبار به شکل L و یک بار به شکل مستطیل روی پایه یونولیتی و با استفاده از قند به (جای آجر) بسازید. برای کف و سقف از مقوا استفاده کنید. بین سازه های یک طبقه و دوطبقه کدام یک پایدارترند؟ زاویه قائمه در ساختمانL شکل ، روی پایداری سازه چه تاثیری می‌گذارد؟ مقاوم سازی این سازه: با دقت از ورق آلومینیومی قطعاتی کوچکتر از اندازه هر دیوار ببرید. روی هر دو سوی هر صفحه مقداری کره بادام زمینی بمالید و آن را به دیواره داخلی طبقه اول وصل کنید. کنج‌ها را با کره اضافی از داخل مقاوم کنید. این مدلی از ساختمان مقاوم شده یک طبقه است. حالا با ورقهایی با اندازه های متفاوت و با فواصل متفاوت از هم آزمایش کنید. پاسخ ساختمان به لرزه چه تغییری می‌کند؟ ساختمانهایی با اسکلت فولادی مواد لازم: شیشه شور، پین T شکل، یونولیت، مقوا، کاغذ روندکار: مدلی از برجهای با اسکلت فولادی با استفاده از میله شیشه شور بسازید. برای این کار انتهای یک میله را به دیگری وصل کنید اما آنها را به هم نچسبانید. بلکه برای اتصال از پینهای T شکل استفاده کنید. دوباره سازه را آزمایش کنید. با اضافه کردن دیوارهایی از جنس های متفاوت و بادگیر بهترین نوع بنا را پیدا کنید.

 

در معماری نوین و معماری مدرن جهان امروز، مقوله مقاومت اصل مهمی در ساخت و ساز بنا ها شده است؛ با توجه به اتفاقات ناگوار پیش آمده در جهان و حوادث طبیعی مثل زلزله و سیل که جان بسیاری از انسان ها را در طول تاریخ گرفته به علت نداشتن جان پناه مناسب گرفته است، متخصصان و مهندسین معماری را بر آن داشته که سازه هایی با مقاومت بالا در مقابل این اتفاقات ایجاد نمایند.

 

مهمترین حادثه ی طبیعی که درصد مقاوت یک ساختمان باید نسبت به آن مهم باشد، زلزله می باشد که مخصوصا در مناطق جنوب شرق آسیا و فلات های جهان که ایران نیز از جمله این فلات ها می باشد و درصد اتفاق افتاد زلزله بسیار بالا می باشد باید در معماری و ساخت و ساز برای این حادثه تدابیری اندیشید.

 

در جهان بعد از ایجاد بنا ها با مقاومت بالا امروزه معمارین به روشی نو در ساخت و ساز روی آورده اند و آن ایجاد سازه ای می باشد که در آن مقاومت بالای بنا در کنار سبکی مصالح به کار گرفته در ساخت و ساز باعث کمترین آسیب به انسان ها در صورت تخریب باشد.

 

بعد از تست موارد مختلف در ساخت و ساز، امروزه معمارین توسط صنعت کانکس سازی، سبکی نوین و بسیار مقاوم در برابر اتفاقات طبیعی برای ساخت یک بنا با کمترین هزینه و کمترین زمان رسیده اند.

 

شاید قبل از این صنعت کانکس سازی فقط در تولید کانتینر و سردخانه ها به کار می رفت اما با این نوآوری متخصصین و کشف یک سازه ی مقاوم برای زندگی کردن، شاید دریچه نو در معماری جهان گشوده شده است و شاید در آینده با این سبک معماری شاهد زلزله هایی که جان میلیون ها انسان را در جهان گرفته است نباشیم. 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:43 ] [ احمد احمد ]
[ ]

نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی کمک بهیاری و کمک پرستاری سال 1395 (آزمون استخدامی)

دسته بندیآزمون استخدامی
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات220
حجم فایل4.153 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

نمونه سوالات عمومی کمک بهیاری و کمک پرستاری آزمون استخدامی علوم پزشکی سال 1395 با جواب کامل که در چند مرحله توسط تیم پشتیبانی صحت سنجی گردیده است جهت موفقیت کامل شما عزیزان ارائه داشته ایم.
و در آخر به اطلاع مشتریان وفادار و عزیز میرسانیم از آنجایی که لطف فرموده و به لحاظ کیفی و کمی به محصولات ارائه شده توسط تیم ما و در نهایت مجموعه دست اندرکار ما اعتماد و اطمینان کامل داریدلذا از شما خواهشمندیم که به سایت های مشابه فاقد مجوز که محصولات مشابهی بطور ناقص و بعضا فاقد صحت و سلامت محتوایی از نسخه اصلی به هر طریق ممکن کپی برداری کرده و با محتوایی نامعتبر و اکثرا نامربوط و اشتباه تنها به نیت تامین مالی خودارائه مینمایند هیچگونه اعتمادی نداشته و در نظر داشته باشید که شعبع مشابهی نداریم با تشکر فراوان آرزوی موفقیت تمام و کمال برایتان داریم. انشاالله...

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:43 ] [ احمد احمد ]
[ ]

نمونه سوالات اختصاصی آزمون استخدامی کمک بهیاری و کمک پرستاری سال 1395 (آزمون استخدامی)

دسته بندیآزمون استخدامی
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات80
حجم فایل2.888 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

نمونه سوالات تخصصی کمک بهیاری و کمک پرستاری آزمون استخدامی علوم پزشکی سال 1395 با جواب کامل که در چند مرحله توسط تیم پشتیبانی صحت سنجی گردیده است جهت موفقیت کامل شما عزیزان ارائه داشته ایم.
و در آخر به اطلاع مشتریان وفادار و عزیز میرسانیم از آنجایی که لطف فرموده و به لحاظ کیفی و کمی به محصولات ارائه شده توسط تیم ما و در نهایت مجموعه دست اندرکار ما اعتماد و اطمینان کامل داریدلذا از شما خواهشمندیم که به سایت های مشابه فاقد مجوز که محصولات مشابهی بطور ناقص و بعضا فاقد صحت و سلامت محتوایی از نسخه اصلی به هر طریق ممکن کپی برداری کرده و با محتوایی نامعتبر و اکثرا نامربوط و اشتباه تنها به نیت تامین مالی خودارائه مینمایند هیچگونه اعتمادی نداشته و در نظر داشته باشید که شعبع مشابهی نداریم با تشکر فراوان آرزوی موفقیت تمام و کمال برایتان داریم. انشاالله...

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 9 بهمن 1396 ] [ 13:42 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 صفحه بعد